Oyuncu Hesabı

2 Süper Minecraft Ücretsiz Server Açma Sitesi

Bu makalemizde çoğu insanın merak edip cevabını bulamadığı bir konuya değineceğim. Minecraft Ücretsiz Server Açma, Minecraft ücretsiz server nasıl açılır?

Minecraft Ücretsiz Server Açma

İlk olarak ücretsiz sunucumuzu bize sağlayabilecek siteleri bilmemiz gereklidir. Bu tarz sitelerin arasında günümüzde en çok tercih edilen Aternos, kullanıcılarına eğlenceli bir ortam sunmaktadır. Peki biz bundan nasıl faydalanacağız? Öncelikle siteleri tanıyalım,

Minecraft Ücretsiz Server Kurma Siteleri

Ücretsiz sunucu açma sitelerinden faydalanmak istiyorsanız öncelikle bunun eksi tarafları olduğunu bilmeniz gerekiyor. Örneğin mutlaka sunucuda bir kişinin oynaması veya sunucu açmak için bir süre bekletilmeniz olabilir. Genel olarak durumu kavradığınıza göre listeye geçelim;

Aternos server kurma

İlk olarak Aternos sitesine girin ve Sunucu Oluştur butonuna tıklayın,

Sondaki adımda karşınıza gelen ekranda sunucunuzun ismini belirliyorsunuz. Unutmayın sunucunun ismini belirlerken bazı kriterlere dikkat etmek gereklidir.

İsim de hazır olduktan sonra yapmanız gereken tek şey sunucuyu başlatmaktır. Tabii ücretsiz olmasının bir dezavantajı ise yoğunluğa bağlı olarak sıra beklemektir. Ortalama 20 ila 50 dakika arasında bir bekleme süresinin yanı sıra kesintisiz oynayabilmek için sunucuda daima 1 kişi bulunmak zorundadır. Aksi takdirde oynayabilmek için tekrardan sıra beklemeniz gerekmektedir. Minecraft ücretsiz server kurma işlemi bittiğinde hazırlanan sunucunuzda plugin eklemeleri yapabilir, harita değiştirebilir ve arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz.

Fakat unutmamakta fayda var, Minecraft ücretsiz server açma ne kadar kolsa olsa da sunduğu kaynaklardan dolayı gerçek bir sunucu açmaya yaklaşamaz bile.

Server Pro server kurma

Aternosdan sonra en bilindik minecraft ücretsiz server kurma sitesi budur. Çalışma mantığı ne kadar Aternos gibi olsa da ikinci sıramızı hak etmiştir.

Minecraft ücretsiz server açmak için Server Pro sitesine girmekle başlayalım. Hesabınız varsa giriş yapın veya kayıt olarak sonraki adıma geçin.

Giriş işlemi tamamlandığında karşınıza çıkan ekrandan sunucu ayarlamalarınızı yapmanız gerekiyor. Planı Free olarak seçin ve gerisini dilediğiniz şekilde doldurun.

Hesabınız açıldı, sunucu ayarlarınız yapıldı her şey harika. Şimdi tek yapmanız gereken Create Server butonuna tıklayarak sunucuyu oluşturmanız.

Birkaç saniye beklemenizin ardından karşınıza yönetim paneliniz (Server açma kapatma, sürüm değiştirme ve genel bilgileri görmenizi sağlayan panel) gelecektir. Artık oyuna giriş yapabilirsiniz. İyi oyunlar.

Minecraft Ücretsiz Sunucu Kurma Alternatifleri

Yukarıda tanıttığımız ücretsiz sunucu kurma siteleri sizin işinize yaramadıysa üzülmeyin, birkaç tavsiyemiz daha var :). Hamachi veya Azure ile ücretsiz server kurmanız mümkün fakat bu işlemler diğerlerine daha uğraştırıcı. Hamachi ile kendi bilgisayarınızı sunucuya dönüştürüp port açmanız gerekiyor, Azure ile ise bir VDS sahibi oluyorsunuz ve onun içerisine sunucu kuruyorsunuz.

Hamachi ile Server Kurma

Youtube | Flippy

Azure ile Server Kurma

Burada işlerimiz biraz daha uzun. Azure ile VDS kiralayarak işlemlerimizi gerçekleştirmemiz gerekiyor. Bunun için ilk yapmanız gereken şey Microsoft Azure sitesini ziyaret etmek.

Karşınızdaki ekrandan Ücretsiz Kullanmaya Başlayın butonuna tıklayın. Bu adımda hesap oluşturun veya live hesabınıza giriş yapın (Gerçek olduğunuzu doğrulamak için kart bilgisi isteyebilir).

Kayıt olmanızın ardından karşınıza çıkan Kaynak Oluştur butonuna tıklayarak yeni sanal makine oluşturun.

Artık bundan sonraki adımlar tamamen size kalmış. Sunucu için kullanacağınız şifreyi, sunucunun işletim sistemini, ram ve cpu sayısını belirleyerek makinenizi kurabilirsiniz. Sadece birkaç dakika içerisinde sadece size özel sunucu kurmanız mümkün. Kullandığınız sunucuya bağlı olarak 1 ay boyunca bu hizmetten yararlanabilirsiniz. VDS içerisine minecraft sunucu kurmayı bilmiyorsanız birkaç video ile yapmanız mümkün.

Not: Sunucunuzu kolay kontrol etmek istiyorsanız Windows, daha fazla performans almak istiyorsanız Ubuntu işletim sistemini kurabilirsiniz. Merak etmeyin, yaptığınız seçimden memnun değilseniz makinenizi silerek yeni makinenizi istediğiniz işletim sistemiyle oluşturabilirsiniz. Makinenizi silmeden önce yedek almayı unutmayın! Yoksa tüm emekleriniz boşa gidebilir.

Minecraft ücretsiz server kurma rehberimiz burada sonlanıyor. Minecraft sunucuları artık eskisi kadar pahalı olmadığı için bizim size tavsiyemiz arkadaşlarınızla oynamak için sunucu kiralamanız. Aylık 5 ile 10 TL arasında bir sunucu kiralayarak 7/24 hazır plugin paketleriyle oyununuzu oynayabilir ve ihtiyacınız olduğundan destek alabileceğiniz bir yer bulabilirsiniz.

Sunucu açmayı bilmiyorsanız ya da VDS ile ne yapacağınızı tam anlamadıysanız sizlere yardımcı olmayı çok isteriz. Tek yapmanız gereken bu makalenin altına yorum atarak sorununu anlatmak. En kısa sürede çözümü sana yazacağız.

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]
Exit mobile version