[ÇÖZÜLDÜ] CS GO Ağına Bağlanılıyor Hatası 2023


CS GO ağına bağlanılıyor hatası hızlı bir şekilde rekabetçi atmak isteyen, sağa sola rush atmak isteyen CS GO oyuncularını bi korkutuyor. Peki bu CS GO hatası nasıl çözülür? Gelin hep birlikte bakalım.

CS GO ağına bağlanılıyor hatası ilk olarak internetle alakalı bir sorun olarak düşünülebilir. Ağ ile ilgili bir problem olduğunu düşünüp hemen modemi aç kapat, Wi-Fi aç kapat deneyerek bu soruna çözüm bulmaya çalışılır. Ancak bu hata sadece internetinizle ilgili değil oyunun kendi sunucularıyla alakalı yaşadığı bir takım anlık kesinti veya gecikme problemlerini de gösteriyor olabilir. Yani bu sorunun çözümü için hem internetinizle alakalı olabilecek sorunlara hem de 2 adet yöntemle oyunun sunucularına bakarak sorunu çözmeye çalışacağız.

İlginizi Çekebilir: CS GO Bunny Kodu Nasıl Yapılır?

CS GO Ağına Bağlanılıyor Hatası Nasıl Çözülür?

Yukarıda dediğim gibi bu hatanın iki farklı yoldan çözümleri mevcut.

1- İnternet Bağlantısı: İlk olarak bilgisayarınızın mevcut internet bağlantısını kontrol edin. Modemin üzerinde bulunan ışıkları kontrol ettikten sonra internet kablosu ile bağlıysanız port değiştirmeyi veya kabloyu tak çıkar yapmayı deneyebilirsiniz.  Modem tarafında kabloları kontrol ettikten sonra bilgisayarınızın internet kablo girişindeki tak çıkar yapın. Eğer internet kablosu değil de Wi-Fi ile bağlıysanız modemi aç kapa yaparak veya bilgisayarınızdan Wi-Fi aç kapa yaparak sorunu çözmeyi deneyin.

2- Oyununun Sunucuları: Eğer ilk adımda denediğimiz çözümler işe yaramadıysa sorun kendi internetimiz kaynaklı değil de oyun kaynaklı da olabilir. CS GO sunucularında haftanın bir günü genelde birkaç saat süren bakımlar yapılabiliyor. Daha iyi oyun deneyimi ve pingsiz, takılma sorunları olmayan sunucular sunabilmek için genellikle salı ve çarşamba akşamları 1-2 saatlik sunucu kesintisi yaparak sunucularda iyileştirme yaparlar.

CS GO Ağına Bağlanılıyor Hatası

İnternete girip ”steamstat.us” sitesine girdikten sonra karşınıza gelecek ekranda oyunun mevcut sunucu durumlarına bakarak sunucu kaynaklı bir sorun olup olmadığını da görebilirsiniz.  Üstteki görselden sol tarafta bulunan ”Steam Services” başlıklı menü, sonrasında da sağ tarafta en üst kısımda bulunan ”Europe” kısmındaki sunucuları kontrol edin. Eğer internetinizde sorun yoksa bu sitede sunucularda bir sorun gösteriyor olmalı. Bunun için yapabileceğimiz tek şey Valve’in sunucuları düzeltmesini beklemek.

Sunuculardaki bu bakımlar bazen 30 Dk – 1 Saat sürebilirken bazen de 3-4 saatleri bulabiliyor. Yapabileceğimiz tek şey Valve’in oyun sunucularını yeniden aktif hale getirmesini beklemek. Bunu beklerken atölyeden abone olduğunuz haritalarda kendi başınıza veya botlarla oynayabilirsiniz. Ayriyeten Steam’in Topluluk kısmında CS GO topluluğuna giderek içeride sizin gibi diğer oyuncuların açtığı konulardan sunuculardaki bakımın son durumunu takip edebilirsiniz.

 

 

 

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 1 Yıldız: 5]
Sahin
Yazar
Şubat 18, 2023
332 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Bilgisayar
[ÇÖZÜLDÜ] FPS Drop Neden Olur? FPS Drop Çözümü 2023
God Of War Sistem Gereksinimleri
Steam İndirimleri 2023
CS GO Bunny Kodu Nasıl Yapılır?