[ÇÖZÜLDÜ] CS GO Güven Faktörü İyileştirme


CS GO oynarken troll, toxic oyuncularla karşılaşmamak için sizlere aşağıda sıralayacağım CS GO güven faktörü iyileştirme adımlarını sıra sıra atlamadan uygulamanız gerekiyor. Daha temiz, toxic troll veya hile oyuncular olmadan temiz CS GO oynamak için hadi güven faktörünüzü iyileştirelim.

Güven faktörünüzü iyileştirmek için hem oyun içinde yapmanız gereken hem de oyun dışında Steam profilinizde değineceğimiz bir kaç yer var. Her adımı sıra sıra uygulayın ki eksik yer kalmasın hepsi hallolmuş olsun. Hem maçlarınıza gelen troll oyunculardan kurtulun hem de menüde oyuna girerken eskiden beri gelen ”Kırmızı Yazılı Güven Faktörü” uyarısından kurtulun.

İlginizi Çekebilir: CS GO Başlatma Seçenekleri

CS GO Güven Faktörü İyileştirme

İlk olarak oyuna girmeden önce Steam profilimizi biraz daha güvenli hale getirerek genel olarak bir güven profili oluşturuyoruz. Bunun için ise;

  • Steam Guard Kullanın

İlk olarak hesabımızı aktif olarak kullandığımızı, güvene almak istediğimizi ve değer verdiğimizi göstermeliyiz ki Steam hesabımızı güvenli olarak görüp oyun tarafında da bizim güven açısından bir problem teşkil etmediğimizi görmüş olsun. Bunun için ihtiyacımız olan tek şey Steam hesabınıza bağlı bir telefon numarası ve Steam’in mobil uygulamasını kullanmak.

Steam içerisinde sol üst taraftan Ayarlar’a girdikten sonra menüden Steam Guard kısmında gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz.

  • Steam Profiliniz İçin Rozet Kazanın

Yine oyuna geçmeden Steam profilimize biraz daha sağlamlık, güvenilirlik katmak için Steam profilinizde oyunlardan düşen kartlarla veya topluluk görevleri ile birlikte rozet kazandırıyoruz. Ki bu sayede cs go güven faktörü iyileştirme derdimiz kalmasın bir bir çözmüş olalım.

Yukarıda yaptığımız iki adımla steam profilimizin güvenilirlik seviyesini yüksek tutmuş oluyoruz.

  • Telefon Numarası Doğrulayın

CS GO Güven faktörü iyileştirme için yukarıdaki iki adımın yanında hesabınızın da güvenilirliğini, korumasını arttırmak için telefon numarası ekleyerek doğrulama adımlarını da yapın.

  • Report Yemeyin

Takım arkadaşlarınız veya rakip hiç farketmez oyun bozanlık ya da oyun içinde de bildiğimiz adıyla ”griefing” suçuyla report, rapor edilirseniz sistem sizin oyunu bozan ve diğer oyunculara faydalı bir oyuncu olmadığınızı anlayarak sizin güvenilirliğinizi düşüyor. Yani bu da güven faktörünüzü kötü yönde etkiliyor. Bunun için takım arkadaşınız ne yaparsa yapsın sakin kalmaya dikkat etmeniz gerekiyor. Siz onları reportlasanız da onların sizin reportlaması yeterli oluyor yani rapor etmeniz size bir şey katmıyor. Ondan dolayı rapor yemeyen, takım arkadaşı olan bir oyuncu olmanız gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: FPS Drop Çözümü

  • Hile Kullanmayın

Böyle bir maddeye gerek var mı bilmiyorum ama bir yandan hile kullanıp diğer yandan güven faktörünüzün yüksek olmasını beklemek saçmalık olurdu zaten. Bundan dolayı hile kullananların burada yeri yok eğer hile kullanıyorsanız cs go güven faktörü hatası almanız, güven faktörünüzün düşük olması gayet normal.

cs go güven faktörü yükseltme

  • Oyun Saatinizi Yüksek Tutun

Oyun saatiniz yüksek oldukça Valve yani CS GO sizin oyunu sık sık oynadığınızı ve düzenli bir oyuncu olduğunuzu anlıyor. Bir de bu uzun süre oynadığınız vakitte rapor edilen bir oyuncu olmazsanız güven faktörünüz aynı doğrultuda iyileşerek artacaktır.

  • İyi Bir Takım Arkadaşı Olun

Yukarıdakilerin yanında en önemli adımı bilerek en sona bıraktım. Toxiclik, garip sesler çıkartma, garip hareketler yapma veya rakibinize şüpheli vuruşlar yapma. Bu hareketlerin hepsini sonunda oyun bozanlıktan rapor edileceğiniz hareketler. Her maçta takım arkadaşlarınıza flash atarak, bağırarak güven faktörünüzün iyi olmasını bekleyemezsiniz.

  • +Rep Almaya Çalışın

Her ne kadar iyi oynarsanız oynayın arkadaş olmadığınız sürece kimse size övgü göndermez. Bundan dolayı maç içerisinde arkadaşlarınızla iyi anlaşmanın yanında onlardan +rep istemeyi ihmal etmeyin.

CS GO güven faktörü iyileştirme için yukarıdaki adımları atlamadan teker teker uygulayıp 1 ay gibi kısa bi sürede sonuç alabilirsiniz.

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]
Sahin
Yazar
Şubat 20, 2023
652 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Bilgisayar
[ÇÖZÜLDÜ] FPS Drop Neden Olur? FPS Drop Çözümü 2023
God Of War Sistem Gereksinimleri
Steam İndirimleri 2023
CS GO Bunny Kodu Nasıl Yapılır?