[ÇÖZÜLDÜ] CS GO Ping Düşürme 2023


CS GO ping düşürme oyunu oynarken iyi ve kötü oynayan her oyuncunun en büyük problemi, en büyük isteği olabiliyor. Özellikle de Türkiye gibi ülke genelinde fiber yani üst düzey hızlı internetin yaygın olmadığı bir ülkede yaşıyorsak. Avrupa’da yaşayan, oynayan bir oyuncu ile karşı karşıya geldiğimizde onun 5 pingine karşılık 70 ping ile oynadığımızda maalesef durum pek de adil, hoş olmuyor.

O an oyun oynarken aldığını ping değerleri bulunduğunuz ülkeye, konum, bağlandığınız sunucuya ve en önemlisi internet ile internet kullanımına göre değişiklik gösteriyor. Aşağıda anlatacağım adımlarla, vereceğim kodlarla birlikte hem internet kullanımınızı düşürmeye hem de alacağınız ping değerini minimum düşürmeye, optimize etmeye çalışacağız.

İlginizi Çekebilir: CS GO Güven Faktörü İyileştirme

CS GO Ping Düşürme

Hem arkaplandaki internet kullanımı azaltarak hem de doğru sunuculara bağlanarak, bunu halleden kodları yazarak daha düşük ping almanızı sağlayacak CS GO Ping düşürme kodları aşağıda sıralı. Adım adım hiçbirini atlamadan yapmayı unutmayın.

  • Arkaplanda Kullanılan İnternet

Bilgisayarınızda sürekli olarak arkaplanda çalışan programlar vardır. Bu programlar hem bilgisayarınızı yavaşlatır, hem oyun içi aldığınız fps değerlerini düşürür hem de online çalışan bir program ise daha yüksek ping almanıza neden olur. Yani kapatacağımız tek programla hem bilgisayarı hızlandırmaya, oyunlarda aldığımız fpsi arttırmaya ve ping düşürmeye çözüm bulacağız.

Bunun için arkaplanda çalışan programı ya görev çubuğunun sağ altındaki simgelerden ya da görev yöneticisinde ”Ayrıntılar” kısmında gerekli programı bulup kapatarak dediğim 3 işlemi de sağlamış olursunuz.

Bu işlemde en çok internet yiyen programlar genelde; Arkada çalışan internet tarayıcıları, Discord, Epic Games, Steam, Oyunların Anticheat yazılımları oluyor.

  • Doğru Sunucularda Oynamak

CS GO’da size uygun rank aralığında maç bulmak için bulunduğunuz konuma yakın 150 pinge kadar çıkabilen aralıkta maç arıyor. Tabi bu standart aralık. Bunun için bu ayarla oynayacağız. Keşke Valorant’ta olduğu gibi Türk sunucuları olsa veya direkt olarak maç aramak istediğimiz sunucuyu seçerek maça girebilsek ancak ne yazık ki bu CS GO’da mümkün değil. Bunun için yeniden oyun içerisinde ”Ayarlar” kısmına gitmemiz gerekiyor.

Ayarlar menüsünden ”Kabul Edilebilir En Yüksek Eşleştirme Pingi” ayarını buluyoruz. Zaten ayarlar kısmını açtığımızda direkt bu ayar karşılıyor bizi. Yukarıda söylediğim gibi bu ayar standart halinde 150’ye göre ayarlanmış. Yani bu ayarı düzeltmezseniz 150 ping aldığınız bir sunucuya bile eşleşebilirsiniz. Bunun için buraya gerçekçi şekilde maksimum 50 olacak şekilde ping değerimizi giriyoruz.

Bu sayede bizi maksimum 50 pinglerde ping alacağımız sunuculara bağlamış oluyor.

  • CS GO Ping Düşürme Kodları

CS GO Ping düşürme kodlarında şimdi aşağıda sıra sıra vereceğim kodların hepsini konsola sıra sıra yazmanız gerekiyor. Yukarıda yaptığımız işlemlerin üstüne bunu da yaptığınız zaman leziz bir ping değerine sahip olacaksınız.

  1. cl_interp 0
  2. cl_interp_ratio 1
  3. cl_updaterate 128
  4. cl_cmdrate 128
  5. cl_predict 1
  6. cl_predictweapons 1
  7. cl_lagcompensation 1
Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]
Sahin
Yazar
Şubat 21, 2023
343 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Bilgisayar
[ÇÖZÜLDÜ] FPS Drop Neden Olur? FPS Drop Çözümü 2023
God Of War Sistem Gereksinimleri
Steam İndirimleri 2023
CS GO Bunny Kodu Nasıl Yapılır?