[ÇÖZÜLDÜ] Valorant Ping Düşürme 2023


Valorant ping düşürme oyunu oynarken iyi ve kötü oynayan her oyuncunun en büyük sorunu, en büyük isteği olabiliyor. Özellikle de Türkiye gibi ülke genelinde fiber yani üst düzey hızlı internetin yaygın olmadığı bir ülkede yaşıyorsak. Avrupa’da yaşayan, oynayan bir oyuncu ile karşı karşıya geldiğimizde onun 5 pingine karşılık 70 ping ile oynadığımızda maalesef durum pek de adil, hoş olmuyor.

O an oyun oynarken aldığını ping değerleri bulunduğunuz ülkeye, konum, bağlandığınız sunucuya ve en önemlisi internet ile internet kullanımına göre değişiklik gösteriyor. Aşağıda anlatacağım adımlarla, vereceğim kodlarla birlikte hem internet kullanımınızı düşürmeye hem de alacağınız ping değerini minimum düşürmeye, optimize etmeye çalışacağız.

İlginizi Çekebilir: CS GO Güven Faktörü İyileştirme

Valorant Ping Düşürme

Hem arkaplandaki internet kullanımı azaltarak hem de doğru sunuculara bağlanarak, bunu halleden işlemleri yaparak daha düşük ping almanızı sağlayacak Valorant ping düşürme adımları teker teker aşağıda sıralı. Adım adım hiçbirini atlamadan yapmayı unutmayın.

  • Arkaplanda Kullanılan İnternet

Bilgisayarınızda sürekli olarak arkaplanda çalışan programlar vardır. Bu programlar hem bilgisayarınızı yavaşlatır, hem oyun içi aldığınız fps değerlerini düşürür hem de online çalışan bir program ise daha yüksek ping almanıza neden olur. Yani kapatacağımız tek programla hem bilgisayarı hızlandırmaya, oyunlarda aldığımız fpsi arttırmaya ve ping düşürmeye çözüm bulacağız.

Bunun için arkaplanda çalışan programı ya görev çubuğunun sağ altındaki simgelerden ya da görev yöneticisinde ”Ayrıntılar” kısmında gerekli programı bulup kapatarak dediğim 3 işlemi de sağlamış olursunuz.

Bu işlemde en çok internet yiyen programlar genelde; Arkada çalışan internet tarayıcıları, Discord, Epic Games, Steam, Oyunların Anticheat yazılımları oluyor.

  • Doğru Sunucularda Oynamak

Valorant’ta seçim yapabileceğimiz birden fazla sunucu seçeneği var. CS GO’ya nazaran direkt olarak oynayabileceğimiz ve düşük ping değerleri alabileceğimiz Türkiye sunucuları da mevcut. Ancak toxic oyuncular da cabası. Ancak derdiniz oyun oynamaksa daha rahat oynamak için oyuncuları susturabiliyoruz ancak ping’i düşürmek için kötü bir internetiniz varsa tek seçeneğiniz Türkiye sunucularında oynamak.

Ortalamaya nazaran daha iyi bir internetiniz varsa da Avrupa’da düşük ping aldığınız sunucuları kovalayabilirsiniz.

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 1 Yıldız: 5]
Sahin
Yazar
Şubat 28, 2023
595 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Bilgisayar
[ÇÖZÜLDÜ] FPS Drop Neden Olur? FPS Drop Çözümü 2023
God Of War Sistem Gereksinimleri
Steam İndirimleri 2023
CS GO Bunny Kodu Nasıl Yapılır?