Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar 2023


Düşük sistem gereksinimli oyunlar dolar ve euronun bu kadar yükseldiği bi dönemde can kurtarıcı oluyor. Bilgisayarı yormayan, o dönemin oyunlarına rağmen düşük grafiklerle iyi performans ve iyi hikaye sunarak biz oyuncuları tatmin eden kahramanlar oluyor. Düşük sistemli bilgisayarlarımızda da oyun keyfini çıkarabilmek, belki de güncel oyunları oynamayasak da oyunsuz kalmamak için önerebileceğim oyunları sizler için derledim.

Düşük sistem gereksinimiyle bilgisayarınızı yormayacak, aynı zamanda da saatlerinizi keyifli şekilde geçirebileceğiniz liste sizin için hazır. İşte kimisi hikayesiyle sizi mest edecek, kimisi de aksiyon ve gizlilik öğeleriyle. Hadi gelin düşük sistem gereksinimli oyunlar listemize göz atalım.

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar

Hitman Absolution, Düşük sistem gereksinimli oyunlar listesinin ilk oyunu Hitman’den geliyor. Günümüzde çıkan Hitman oyunlarının hikayelerinin evrilmeye başladığı yer. Günümüzde çıkan oyunlardaki özelliklerden farkı yok neredeyse. Hikayesini ve karakterini çok ciddi bir şekilde yansıtırken aynı zamanda bize hedefimizi muzla bile öldürme imkanı veriyor. Siz de kafayı kazıtıp kel bi suikastçi olmak istiyorsanız Absolution sizi bekliyor.

Sniper Elite 2, Hitman’de olduğu gibi zevkli gizlilik ve aksiyon öğeleri barındırıyor. Hitman’den farkı bu sefer bu gizlilik, suikast vs olaylarını bir asker olarak gerçekleştiriyoruz. Hikayesi de güzel akıyor. Zaten mekaniklerine alıştığınızda atmosferi öyle akıyor ki hikâye mikaye takip edemezsiniz. Eğer bilgisayarınız bir tık iyiyse aynı şekilde Sniper Elite 3 ve Sniper Elite 4’ü de deneyebilirsiniz.

Metal Gear Solid 5, Yine gizlilik, aksiyon, çatışma öğeleri bir arada. Mekanikleri ve oynanış tarzı biraz kendine has olan Metal Gear Solid 5 harika gizlilik öğelerine ve mekaniklere sahip olsa da hikâye yönünde birazcık eksik kalıyor. Yapımcısı PES’den tanıdığımız Konami, kendisi ise harika bir taktiksel gizlilik oyunu. İlk 2-3 saatine dayandıktan sonra oldukça keyifli geçiyor. Oynamanızı öneririm.

Splinter Cell Conviction, Listeye baktığımızda gizlilik oyunları hakimiyet kurmuş gibi duruyor. Ancak aralarında kendinizi gizli bir ajan ve gizlilik ustası olarak görebileceğiniz en iyi oyun Splinter Cell Conviction. Gizli kameralar, ses bombaları sis bombaları derken türlü türlü ajan ekipmanları ile size verilen görevleri yerine getirerek gerekli hedefleri de suikast ettiğimiz keyifli bir oyun Conviction. Eğer bu hoşunuza giderse aynı şekilde bu oyundan sonra çıkmış Splinter Cell Blacklist’e de bakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: FPS Drop Çözümü 2023

Assasins Creed 3, Assasin’s Creed serisinin en sevdiğim oyunu olan Assasin’s Creed 3 oyuncular arasında ilk oyunlara göre çok sevilmese de hikayesi ve oynanışıyla saatlerinizi alıp götürecek güzel bir hikâyeye sahip bildiğimiz suikast ve gizlilik oyunlarının atası olan Assasin’s Creed serisinin 3. Oyunu. Eğer severseniz 1-2 ile Brotherhood ve Revelations’a da bakabilirsiniz.

Battlefield 3. Battlefield serisinin 3. Oyunu olan Battlefield 3 10 sene geçmesine rağmen hala online sunucuları da aktif şekilde oynanan bir oyun. Ne kadar sardığını siz düşünün. Online dediğime bakmayın oyunun hikâye kısmı ve mekanikleri de oldukça güzel. 10 seneyi devirmesine rağmen günümüzde hala rahat şekilde oynayabilirsiniz.

Middle Earth Shadow of Mordor. Yüzüklerin Efendisi’nden de tanıdığımız Orta Dünya’da Yüzüklerin Efendisi’nden tanıdığımız olay ve karakterlerle birlikteyiz. Yüzüklerin Efendisi izlememiş, izleyip sevmemiş olsanız bile bu oyunu seveceksiniz. Açık dünya ve kendine özgü güzel kombat mekanikleri var. Eğer severseniz ve bilgisayarınız da kaldırırsa 2017’de çıkmış Middle Earth Shadow of War’a da bakabilirsiniz.

Max Payne 3. GTA 5 mekaniklerine benzer bir aksiyon oyunu ister miydiniz? İşte Max Payne 3 tam size göre. Max Payne serisinin 3. Oyunu olan oyun harika bir hikaye akışına, kombat ve oynanış mekaniklerine sahip. Max Payne 1 ve 2’den sonra grafik olarak bir evrime uğramış olsa da hikayenin tamamı için serinin ilk 2 oyunu olan Max Payne 1 ve Max Payne 2’yi de oynayabilirsiniz.

Dishonered. Serinin ilk oyunu olan Dishonered oynaması çok zevkli mekaniklere ve güzel bir intikam hikayesine sahip. Grafikleri ve oyunun teması biraz kasvetli ve soluk gelebilir ama mekaniklerine de alıştığınız zaman saatlerinizi akıtacağınız çok zevkli bir oyun haline geliyor. Eğer sararsa ve bilgisayarınız da yetiyorsa Dishonered 2’ye de bakabilirsiniz.

Stranded Deep. Tek başınıza adada önce hayatta kalıp sonra adadan kurtulmaya çalıştığımız diğer hayatta kalma oyunlarına nazaran derin, karanlık ormanlar yerine bize açık açık okyanus görüntüleri sunan güzel bir hayatta kalma oyunu. Oynanışı keyifli, craft sistemi oldukça basit ve hızlı öğrenebileceğiniz şekilde yapılmış. Alıp arkadaşınızla oynamayı hayal etmeyin çünkü oyun tek kişilik. Bence tek handikapı da bu.

düşük sistem isteyen oyunlar

The Forest. E hayatta kalma, adadan kurtulma demişken The Forest’tan bahsetmemek olmaz. Neredeyse en kapsamlı craft sistemine ve güzel bir hikâyeye sahip The Forest. Çıkalı seneler oldu oynamayan kalmadı ama hala oynamadıysanız bir de beraber oynayacak arkadaşlarınız varsa tadından yenmez.

Raft. Raft diğer hayatta kalma oyunlarından farklı bir yapıya sahip. Stranded Deep gibi okyanustayız ancak bir salın üzerinde hayatta kalmaya çalışıyoruz. Salın üzerinde elimizde bir olta ve denizdeki atıklarla hayatta kalmaya çalışıyoruz. Arkadaşlarınızla da oynayabiliyorsunuz bi bakmanızı öneririm.

Left 4 Dead. Tam olarak hayatta kalma olmasa da tür olarak hayatta kalma oyunlarından sayabiliriz. 4 kişilik ekip olarak dünyayı basan zombi salgınından sonra bölümleri geçerek hayatta kalmaya çalışıyoruz. İsterseniz arkadaşlarınızla isterseniz botlarla isterseniz de online olarak girip başkalarıyla lobi olarak oynayabilirsiniz. Sararsa oyunun 2. Left 4 Dead 2’ye de bakabilrisiniz.

Assetto Corsa. Hoparlör yırtacak remixli şarkılarınız hazırsa Assetto Corsa var sırada. Çıkalı yaklaşık 10 sene olmuş olsa da her gün çıkan araba modları, trafik modlarıyla günümüzde çıkan araba oyunlarından hala daha zevkli daha oynanası geliyor. Arkadaşlarınızla beraber trafikte akabileceğiniz Assetto Corsa zevkli oynanışıyla sizleri bekliyor.

Mafia 2. Listede belki de oynanması ve hikayesi en zevkli oyun. Yeri gelince mekân basarken yeri gelince gizli şekilde ilerliyoruz. Çıkışının üzerinden 10 seneyi geçmiş olmasına rağmen hala akıcı şekilde Amerika sokaklarında gezebilirsiniz. Sistemi yetenler ise daha iyi grafiklere sahip yeni çıkmış versiyon olan Mafia 2 Definitive Edition’a bakabilir.

Portal. Mekanikleri ve oynanışıyla eşi benzeri olmayan bir oyun. En azından çıktığı dönem için konuşabiliriz. Elinizde bir portal silahı ile bir turuncu bir mavi delikler açarak bölümleri geçmeye çalışıyorsunuz. İsterseniz tek başınıza isterseniz de arkadaşınızla oynayabiliyorsunuz. Eğer sararsa Portal 2’ye de aynı şekilde bakabilirsiniz.

The Long Dark. Belki de listedeki en zor hayatta kalma oyunu. Dolu dolu craft yapabileceğiniz eşyaları ve geniş haritasıyla çok zevkli. Ama zor ilk başlarda oyuna alışmaya çalışırken maksimum 2-3 gün hayatta kalıp kalıp ölebilirsiniz. Ama zevki de burada zaten. Keyifli grafikleriyle zorlu bir hayatta kalma simülasyonu sizi bekliyor.

Homefront. Keyifli bir hikâye, güzel çatışma sahneleri ile zevkli bir oyun Homefront. Düşmanlar yani rakip yapay zekâsı iyi olduğundan biraz pusarak ve gerçek bir asker gibi ilerlemeniz gerekebiliyor. Oyunun 2. Oyunu da var ancak biraz iyi bir sistem istiyor ve oyun puanları da iyi olduğundan oynamak isteyenlere önermem.

Sniper Ghost Warrior 2. Hitman ve Sniper Elite vari gizlilik ve aksiyon öğelerini barındıran grafikleriyle de hoşunuza gidecek bilgisayarınızı yormayacak nişancı bir askeri canlandırdığımız keyifli bir oyun. Oyunun multiplayer kısmı da var ancak hala aktif mi pek bilgim yok. Hoşunuza giderse bilgisayarınız da iyiyse Contracts haliyle yeni oyunları çıkıyor bakmanızı öneririm.

Elder Scrolls 5 Skyrim. Listenin son oyunu olan Skyrim’i sonsuz bir oyun olarak düşünebilirsiniz. Çünkü oyun siz ne kadar oynamak isterseniz öyle bir ömre sahip. Ana görevler, bitmek bilmeyen yan görevler, dağda bayırda karşılaşacağınız NPC’lerle bile etkileşime girebilirken böyle bir oyun bitmez zaten. Bilgisayarınızı yormaz çok da keyifli çıkalı 10 sene olmasına rağmen üstüne çıkmış bir rol yapma oyunu sayamam sizlere. Hala Skyrim oynamadıysanız kaçırdığınız çok şey var.

Tomb Raider(2013) Oynaması keyifli grafikleri ve mekanikleri de güzel olan Tomb Raider hikayesiyle de saracağına eminim. Güzel grafikleri ve oynanışına rağmen tost makinesi gibi bir bilgisayarınız varsa bile oynayabileceğiniz Tomb Raider’a bir bakın derim.

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar Öneri Videosu

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]
Sahin
Yazar
Şubat 27, 2023
488 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Bilgisayar
[ÇÖZÜLDÜ] FPS Drop Neden Olur? FPS Drop Çözümü 2023
God Of War Sistem Gereksinimleri
Steam İndirimleri 2023
CS GO Bunny Kodu Nasıl Yapılır?