Yeni Yıla Girerken Oynayabileceğiniz En iyi Mobil Oyunlar

Bilgisayar oyunları kadar iyi olmasa da telefon oyunlarınında oldukça fazla oyuncu kitlesi bulunuyor. Peki en iyi mobil oyunlar hangileridir? Oyun konsolları ve bilgisayarlar telefonlara göre çok ön planda olsa da, telefon oyunları gündelik hayatımızda sıkıldığımız zamanlarda çok işimize yarıyor. Dışarıda olduğumuz zaman bilgisayar yerine telefonumuz yanımızda olduğu için haliyle mobil oyunlara daha çok önem veriyoruz. Bu yazımızda sizlere en iyi mobil oyunlar listesinde olabilecek oyunları sıralayacağız.

1- Clash Royale

en-iyi-mobil-oyunlar

En iyi mobil oyunlar denince akla gelen oyunlardan birisi Clash Royale’dir. Clash Royale, oldukça tanınmış Supercell şirketi tarafından yapılmış bir strateji oyunudur. Oyun 4 ocak 2016 çıkmasına rağmen hâlâ oldukça popülerdir. Oyun içerisinde gümüş, tahta, dev, altın, büyülü, efsanevi, ücretsiz sandık, efsanevi kral sandığı, turnuva sandıkları gibi birçok türde sandıklar bulunmaktadır. Bu sandıkların içerisinde de sıradan, ender, destansı ve efsanevi deste olmak üzere toplamda 4 tür deste çeşidi vardır. Bu desteler ile oyun içerisindeki karakterlerle oynayabiliyorsunuz. Bu desteler en fazla 13. seviyeye kadar yükseltilebilmektedir. Oyun içerisinde toplamda 13 adet arena bulunmaktadır. Bu arenalar oyunlarda kazandığınız taçlara göre belirli taçlar aralığında yükselebileceğiniz arenalardır.

IOSANDROİD

2- Fifa Futbol

en-iyi-mobil-oyunlar

FIFA Futbol, diğer adıyla FIFA Mobile olan bu oyun yakından tanıdığımız oyun şirketi olan EA Sports tarafından hem IOS hem de Android platformlara yapılan bir futbol oyunudur. Oyunda bulunan Atak Modu ile iki tarafta çevrimiçi maç yapabilmektedir. İlk yarıyı taraflardan birisi, ikinci yarıda ise diğer taraf oyuna başlıyor. Oyun sonunda oyun skoru atılan gollere göre belirlenip kazanan taraf belirleniyor. Ayrıca Canlı Etkinlikler alanında olan top sürme, şut çekme gibi mini oyunlarda oyunda mevcut.

IOSANDROİD

3- Asphalt 9: Legends

en-iyi-mobil-oyunlar

Diğer serileriyle mobil oyuncularının oldukça ilgisini çeken Asphalt’ın Legends versiyonu da oldukça ilgi çekti ve beğenildi. Asphalt 9: Legends Gameloft Barcelona tarafından geliştirilen ve Gameloft tarafından yayınlanan bir yarış video oyunudur. 22 Mart 2018’de piyasaya sürülen bu oyun kısa süre içerisinde popüler haline gelmiştir. Oyunun grafikleri bir önceki serisi olan Airbone’a benzese de mükemmel grafikleriyle oyuncuları bir kez daha kendisine hayran bırakıyor. Aralık 2020 itibariyle oyunda toplamda 118 araba bulunuyor. Oyun içerisinde her arabanın kendisine göre sınıfı mevcuttur. Bu sınıflar kötüden iyiye sırayla D, C, B, A ve S şeklindedir. Oyuna ilk başladığınızda D sınıfı bir arabayla başlayacaksınız. Daha sonra yarışlar yapıp para kazanarak daha üst sınıf arabalar alabilirsiniz.

IOSANDROİD

4- Call of Duty: Mobile

en-iyi-mobil-oyunlar

Son zamanlarda PUBG ve Fortnite gibi Battle Royale oyunları çok ilgi gördüğü için, bilgisayar ve konsol oyunlarından tanıdığımız Call Of Duty’in Battle Royale oyunu da telefona geldi. Oyun 2019’un Ekim ayında çıkmış olmasına rağmen şu anda oldukça bi kitlesi vardır. Yine PUBG’nin yapımcısı olan Tencent Games tarafından yapılan Call Of Duty: Mobile 2019 Oyun Ödülleri’nde En İyi Mobil Oyun ödülünü de kazanmış bir oyundur.

IOSANDROİD

5- Brawl Stars

en-iyi-mobil-oyunlar

Yine yakından tanıdığımız Supercell tarafından yapılan Brawl Stars, çok oyunculu bir strateji oyunudur. 15 Haziran 2017’de çıkan bu oyun, Çin’e 9 Haziran 2020’de çıkmıştır. Çin server’ları tamamen Çin’e özel olarak yapılmıştır ve diğer server’lara göre farklıdır. Oyun ilk piyasaya sürüldüğünde 65 haritası bulunmaktaydı. Bu haritaların 16’sı oyuncular tarafından yapılan hayran yapımı haritalardır. Oyunda şu anda 41 adet savaşçı karakter bulunuyor. Her karakterin kendisine özel yetenekleri ve kostümleri bulunmakta. Oyun 1 yıl içerisinde 141 Milyon indirme sayısına ulaşmıştır.

IOSANDROİD

Bir önceki yazımız olan Among Us Nedir Nasıl Oynanır? adlı yazımızı okumak için linke tıklamanız yeterlidir.

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir