Oyuncu Hesabı

2 Dakikada Minecraft Arı Kovanı Yapımı

Yeni gelen güncelleme ile oyuna arı kovanı eklendi. Peki Minecraft arı kovanı yapımı nasıldır? Minecraft arı kovanı nasıl yapılır? Gelin birlikte inceleyelim.

Minecraft Arı Kovanı Nedir? Ne işe yarar?

Sürekli güncellenen ve sanal dünya ile gerçek dünyayı birleştiren oyuna yeni gelen güncelleme ile arı kovanı eklendi ama ne işe yarıyor?

Arı besleyerek alacağınız balları çeşitli alanlarda kullanmak için kovan yapabilirsiniz. Bu kovanların içerisin de en fazla 3 adet arı bulunmaktadır.

Tabii ki oyundaki her şey gibi arı kovanları doğada bulunabilmektedir. Sizin illaki bir bahçe yapmanıza gerek yok ama sürekli bala ihtiyacınız oluyorsa gelin yapımını birlikte öğrenelim.

Minecraft arı kovanı yapımı

Kovan yapmak için ihtiyacınız olan sadece 2 malzeme. Malzemeler;

İlginç bir şekilde kovan yapmak için bir kovan bularak içerisinden 3 adet bal almanız gerekiyor 🙂

Çalışma masasında üst kısımı ve alt kısımı tahta ile doldurup ortaya bal koyarsanız bir adet arı kovanı alabilirsiniz. Yapımı merdiveni andırıyor aslında.

Minecraft arı kovanı nasıl bulunur?

Minecraft arı kovanı yapımı için kovan bulmanızı isteyen garip bir oyundur fakat size zorluk çıkartmamaktadır. Bol çiçekli her arsada arı kovanı bulabilirsiniz.

Aynı gerçek dünyadaki gibi ağaçlara bakarak arı kovanı bulabilirsiniz. Biraz gezme ile bulacağınız arı kovanından isterseniz bal alabilir isterseniz direkt olarak ipeksi dokunuş ile kırarak eve götürebilirsiniz. Bal almaya istiyorsanız dikkatli olun çünkü kovanlar seviye sistemi ile çalışır.

Seviye sistemi nedir?

Kovanların 1 ile 5 arasında seviyesi vardır. Eğer seviye 5 ise bulduğunuz kovana makasla tıklayarak 3 bal parçanızı alabilirisiniz. Ya da Minecraft arı kovanı yapımı için boş su şişesi ile tıklayarak şişenizi doldurabilirsiniz.

Minecraft arılar hakkında genel bilgiler

Arılar tehlikelidir

Arılar tehlikeli olduğu kadar ayrıca zeki hayvanlardır. Minecraft arı kovanı yapımı yerine direkt olarak kazma ile kırarak evinize götürmek istiyorsanız kırdığınız alette ipeksi dokunuş olduğundan kesinlikle emin olun. Eğer yoksa arılar, sizi öldürene kadar veya siz kamp ateşinin yanına gidene kadar asla durmayacaktır. Yanlışlıkla arılarla aranızda savaş açtıysanız onlardan kaçmak yerine saldırmayı deneyin.

Arı sokarsa ne olur?

Eğer bir arı tarafından sokulursanız zehire maruz kalırsınız. Bu zehir canınız 0.5 kalbe inene kadar size zarar vermeye devam eder (10 saniye).

Ayrıca arı kovanı yapımına baktığına göre oyuna yeni başlamış olmalısın. Unutma ki bu oyunda elmas çok önemlidir. Elması nasıl bulabileceğini bilmiyorsan Minecraft Elmas Nasıl Bulunur? 5 Adımda Elmas Kralı Olun! yazımızı okuyabilirsin. Keyifli oyunlar dilerim.

Minecraft arılardan nasıl bal alınır?

Makas ile ya da su şişesi ile arı kovanlarından bal alabilirsiniz. Minecraftta arılardan aldığınız ballar ne işe yarar diye merak ediyorsanız su şişesine doldurduğunuz balı içebilirsiniz. 3 Açlık barınız dolacaktır.

Minecraft arılar ne yer?

Arılar doğada bulunan çiçekleri yer. Önceden sadece çiçekleri boya yapmak için kullanıyorduk şimdi ise hem arıları çiftleştirmek için kullanabiliriz hem de onlara yemek olarak verebiliriz. Ayrıca elinize çiçek alırsanız sizi takip edeceklerdir.

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]
Exit mobile version