Oyuncu Hesabı

Minecraft Bal Bloğu Ne İşe Yarar?

1.15 sürüm güncellemesiyle Minecraft’a yine birçok eşya ve özellik eklendi. Bu eşyalardan birisi ise Bal Bloğu. Zaten 1.15 ve öncesinde arılar ve kovanlar var olduğu için bal bloğunun gelmesiyle de daha değişik özellikler de gelmiş oldu.

@Minecraft Hocası

Minecraft Bal Bloğu Ne İşe Yarar?

Minecraft bal bloğuna slime bloğunun tam tersi diyebiliriz. Çünkü slime bloğu üstüne çıkan her canlıyı esnek yapısıyla zıplatıyor. Fakat bal bloğu tam tersi yapışkan bir blok olduğu için üstüne kayabilirsiniz. Ayrıca yüksek bir yerden bal bloğunun üstüne düştüğünüzde aldığınız hasar saman balyasına düştüğünüzde aldığınız hasar ile aynıdır.

Minecraft bal bloğu ne işe yarar sorunuza cevap olarak Magma ve Slime bloğu gibi özellikleri olan dekor eşyası diyebiliriz.

Minecraft Bal Bloğu Nasıl Yapılır?

Bal bloğu yapmak için gereken eşyalar ve yapımı

Minecraft’ta bal bloğu yapmak için yine arı kovanlarından faydalanacağız. Bal bloğu yapımı için 4 adet boş şişeniz olması gerekiyor. 4 şişeyi de bal ile doldurduğunuzda resimdeki craft sistemiyle bal bloğunu yapabilirsiniz.

Minecraft Arılardan Nasıl Bal Alınır?

Arı kovanlarından bal almak için öncelikle doğada içi bal dolu bir arı kovanı bulmanız gerekiyor. Arı kovanını bulduğunuzda boş şişeyle arı kovanına sağ tıklayarak şişeyi bal ile doldurarak toplayabilirsiniz. Topladığınız bal dolu şişeyle üstteki gibi bal bloğu yapabilirsiniz.

Arı Kovanlarından Bal Peteği Nasıl Toplanır?

Arı kovanlarından bal peteği almanız için öncelikle bir makasa ihtiyacınız vardır. Makası elinize alıp içi bal dolu arı kovanına sağ tıklarsanız size 3 adet bal peteği verecektir. Fakat makasla petek alma işlemini yaparken bazı arılar size saldırabilir. Bu yüzden bir diğer yöntem olan kamp ateşini deneyebilirsiniz. Arı kovanının altına kamp ateşini koyduğunuzda 3 adet bal peteği düşecektir ve arılar size saldırmayacaktır.

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]
Exit mobile version