Minecraft Elmas Nasıl Bulunur? 5 Adımda Minecraft Elmas Bulma!

Minecraft Elmas nasıl bulunur? sorusunun cevabını Oyuncu Hesabı yıllardır zorlu yollardan edindiği bilgilerle ve kendi sırlarıyla beraber 5 adımda veriyor.

Daha önce Burak oyunda gibi ünlü youtuberların detaylı bir şekilde video çekmesine rağmen oyuncular minecraft elmas bulma konusunda hala net cevaba ulaşamamıştır. Aradığınız tüm soruların cevapları ise bu yazıda!

Minecraft elmas nasıl bulunur? Adım 1: Lav yöntemi

Minecraft Lav

Minecraft elmas bulma konusunda zorlanan oyuncuların ilk yapması gereken şey aşağıya doğru derin bir çukur kazmak. Fakat bunu yaparken F3 ile bulunduğunuz kata bakmanıza gerek yok. Bilinenin aksine elmas 11, 13 veya herhangi bir katta kesin olarak bulunmaz. Gelin biraz daha detaya girelim 🙂

 • Yanınıza 1 kova su ve 3-4 kazma alarak kazıma başlayın.
 • Bilgisayarınızın sesini iyice açarak aşağıya indikçe gelen lav sesine odaklanın.
 • Lav sesini duymaya başlamanızın ardından 5 – 6 kat daha aşağıya doğru kazarak lava ulaşın. Bu sırada düşmemek için dik aşağıya kazmamaya dikkat edin. Merdiven şeklinde kazabilirsiniz.
 • Ulaştığınız lavın etrafını kare şeklinde kazın. Muhtemelen 6-7 tane elmas bulacaksınız. Ayrıca lavların yakınlardaki mağaralara girerek 2-3 elmas daha bulabilirsiniz.

Adım 2: X-RAY yöntemi

Elmaslara eğer daha önce X-RAY ile baktıysanız fark edeceğiniz ilk şeyin bazı alanlarda bulunmadığı olacaktır. Elmas bulmak istediğiniz alanda birkaç saat kazı yaptığınız halde eliniz boşsa veya sadece 1-2 elmasla geri dönüyorsanız bulunduğunuz alan muhtemelen verimsizdir. Farklı alanları keşfe çıkmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Ayrıca Elmasların bazılarının birbirine çok yakın bazılarının ise çok uzak olduğunu da mutlaka fark etmişsinizdir. Kazdığınız yönde 15 – 20 Blok gitmenizin ardından bir şey bulamadıysanız sağa veya sola dönerek farklı alanlarda gezinmeye başlayın.

Adım 3: Lapis ve Kızıltaş

Lapis ve Kızıltaş

Minecraft elmas nasıl bulunur sorusunun en bilinen cevaplarından bir tanesi Lapis ve Kızıltaşın olduğu alanları kazmaktır. Fakat bazı oyuncular bunu yanlış anlayarak 1 lapisin olduğu alanı saatlerce kazmaktadır.

Lapis, kızıltaş ve lav birbirine bağlı üçlüdür. Eğer bunlardan birini bulursanız etrafta elmas bulma şansınız daha yüksektir. Yine de unutmamak lazım; Elmas çok değerli bir elementtir. Kazdığınız alanda 5-6 elmas bulduğunuzda farklı alanlara geçmeniz vakit kaybınızı önleyecektir.

Adım 4: İkili tünel kazmak

minecraft elmas bulma

Kendinize uygun bir kata kadar inin. Ardından ikili bloklar kalacak şekilde kazmaya başlayın. Aradaki blokları her zaman göreceğinizden dolayı vakit kaybı yaşamayacaksınız.

Bonus – Adım 5: Vazgeçmeyi bilmek

Belki de Minecraft elmas nasıl bulunur sorusunun cevabına kimse vazgeç dememiştir ama bazen yapılması gereken sadece vazgeçmektir. Bulunduğunuz alanda elmas bulamıyorsanız kendinizi o alanda kısıtlamayı bırakarak farklı bir alana gidin.

Eğer online sunucularda oynuyorsanız en büyük dertlerinizden bir tanesi önceden elmasların alınmış olmasıdır. Bu gibi durumlarda hiç kazılmayan alanlara (örneğin spawnın 2 bin adım çaprazı gibi) giderek şansınızı arttırabilirsiniz. Bu sunucularda TP özelliği olacağından yolunuzu kaybetme gibi bir sorununzda olmuyor 🙂

Ve Minecraft Elmas Bulma Rehberini Okuyanlar İçin Mutlu Son 🙂

minecraft nasıl elmas bulunur
Minecraft Elmas Bulma

Minecraft elmas bulma rehberiminizin sonuna geldik. Minecraft Hakkında daha fazla bilgiye ve ipucuna ihtiyacın varsa Oyuncu Hesabı senin için burada 🙂

2 thoughts on “Minecraft Elmas Nasıl Bulunur? 5 Adımda Minecraft Elmas Bulma!

 • Ocak 4, 2021 tarihinde, saat 5:25 pm
  Permalink

  Abi hangi yöntem daha iyi olur. Bir de bu yöntemler kesinlikle oluyor mu

  Yanıtla
  • Ocak 4, 2021 tarihinde, saat 9:06 pm
   Permalink

   Tüm yöntemler denendi ve tarafımca onaylandı 🙂 Hepsini deneyebilirsin

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir