10 Dakikada Minecraft Eyer Yapımı

Her minecraft oyuncusunun kendisine mutlaka sorduğu soru olan Minecraft Eyer Yapımı ve Minecraft eyer nereden bulunur sorularının cevabı bu rehberde.

Üzülerek söylüyoruz ki Minecraft eyer yapımı mümkün değildir. Çeşitli modlar ile eşya yapımını mümkün kılabilirsiniz. Ya da dünyada bulabilirsiniz. Bu rehberde hangi modu kullanabileceğiniz ve dünyada sadece 10 dakika uğraşarak nerede eyer bulabileceğiniz anlatılıyor.

Minecraft Eyer Yapımı Mod

minecraft eyer yapımı

Her ne kadar Minecraft’ta çalışma masası ile Eyer yapılmasa da yükleyeceğiniz bu mod sayesinde hem eyer, hem de komut bloğu, katman kayası, müzik plakları gibi çalışma masasıyla yapılamayan birçok eşyaları yapabileceksiniz. Modun ismi Recipes Plus olarak geçmekte ve yükledikten sonra üstteki craft dizilimiyle artık eyer yapabilirsiniz. Ayrıca diğer eşyaların nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız Mineturk adlı bu sayfaya bakmanızda fayda var. Bu modun uyumlu olduğu sürümler 1.7.2 ve 1.7.10 arasındaki sürümlerdir.

Recipes Plus Mod Tanıtımı

Minecraft Eyer Nerden Bulunur?

Ben mod yüklemek istemiyorum, kendim uğraşıp bulmak istiyorum diyorsanız doğada 3 yerden eyer bulabilirsiniz;

  • Zindanlar
  • Köyler
  • Olta ile Eyer Bulmak

1 – Zindanlar

Zindan bulmak biraz zor olduğu gibi, o zindanlardan eyeri de zor bulabilirsiniz. İçerisinde spawner ve sandık olan bir zindan bulduğunuzda Eyeri genellikle sandıkların içinde bulursunuz.

2 – Köyler

Köy bulmak yine zindan kadar zordur ama zindana göre daha çok şansınız olabilir. Çünkü köydeki sandık sayısı zindana göre daha fazladır ve eyer bulma şansınız biraz daha artar. Ama yine de bulamayabilirsiniz.

3 – Olta İle Eyer Bulmak

Oltayı genellikle balık tutmak için kullanırız fakat eyer bulmak içinde kullanabiliriz. Bir olta yapıp su birikintisi bulmanız yeterli olacaktır. Bu yöntem diğerlerinden daha zordur. Çünkü bir balık tutmak için ortalama 9-10 saniye harcarsınız. Fakat eyeri balık gibi hemen bulamayabilirsiniz.

Bir önceki konu olan Sadece 1 Demirle Minecrat Taş Kesici Yapımı adlı konumuzu okumak için linke tıklamanız yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir