Oyuncu Hesabı

Minecraft Kamp Ateşi Yapımı

Gelen güncellemeler ile Minecraft’a yeni yeni eşyalar ekleniyor. Bu konumuzun kahramanı 1.14 sürümüyle oyuna Kamp Ateşi. İşte Minecraft Kamp Ateşi Yapımı.

Minecraft Kamp Ateşi Ne İşe Yarar?

Kamp ateşi genel olarak yemek pişirmek için kullanılmakta. Ayrıca çevrenize de biraz ışık saçarak aydınlık bir ortam sağlıyor. Bu ışık kamp yaptığınız alanın yaklaşık 12 veya 13 blok çevresinde zombilerin doğmasını engeller. Fakat karanlık tarafta doğup kamp alanına doğru gelebilirler. Kamp ateşi hakkında daha fazla bilgi için Forum Gamer adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kamp ateşi hem oyunculara hem de moblara zarar verebiliyor. Üzerine gelen her canlıyı yakarak hasar veriyor (Survival mod için harika bir tuzak olur bu arada aklınızda bulunsun).

Minecraft Kamp Ateşi Yapımı?

Öncelikle Minecraft Kamp Ateşi Yapımı için 3 farklı eşya gerekli. Bunlar Çubuk, Odun ve Kömür. 3 Adet çubuk, 3 adet odun ve 1 adet kömür ile üstte bulunan resimdeki craft dizilimi ile kamp ateşini yapabilirsiniz.

Minecraft Kamp Ateşi Nasıl Kullanılır?

Öncelikle kamp ateşini yaptıktan sonra yakmak için Çakmak Taşı eşyasına ihtiyacınız olacaktır. Kamp ateşini yerleştirdikten sonra üzerinde yemek pişirmek için, elinizde pişmemiş et veya yiyeceği alıp kamp ateşine sağ tıklayarak yerleştirebilirsiniz. Yiyecekler piştiğinde otomatik olarak yere düşecektir.

Minecraft Kamp Ateşi Nasıl Söndürülür?

Minecraft gerçeğe çok yakın bir oyun olduğu için (havada asılı kalan blokları saymazsak) elbette minecraft kamp ateşi nasıl söndürülür sorusunun cevabı su olacaktır. Bir kova suyu ateşin üzerine dökerek kamp ateşini söndürebilirsiniz.

Minecraft Kamp Ateşi Hakkında 3 Bilgi

Minecraft kamp ateşi yapımı yazımız işine yaradı mı? Bir önceki konumuz 3 Adımda Fall Guys Nedir? başlıklı konumuzu okumak istersen linke tıklayabilirsin.

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]
Exit mobile version