Oyuncu Hesabı

3 Eşya ile Minecraft Maden Fırını Yapımı

Minecraft’a 1.14 sürümüyle gelen eşyaların ardı arkası kesilmiyor. Yeni eklenen bu eşyalar oldukça kullanışlı görünüyor. Bu konumuzda Minecraft maden fırını yapımını ve ne işe yaradığını öğreneceksiniz.

Minecraft Maden Fırını Nedir?

Maden fırını Minecraft’a 1.14 sürümlü güncellemesiyle gelen bir eşyadır. Normal fırın ile karıştırılmamalıdır. Çünkü normal fırın ile normal bir hızda yemek ve cevher gibi eşyaları pişirip eritiyoruz. Fakat maden fırınının hızı normal fırına göre çok daha fazladır. Normal fırında 1 kömür ile 8 cevheri ortalama 1 dakika içerisinde eritirken, maden fırınında bu süre daha da kısadır. Bu yüzden madene indiğinizde işinize en çok yarayacak eşyalardan birisi maden fırını olabilir.

Minecraft Maden Fırını Ne İşe Yarar?

Maden fırını normal taş ocağına göre cevher eritme, yemek pişirme gibi birçok işlemlerinizi daha hızlı hale getiren bir eşyadır. Yapımı taş ocağına göre biraz zordur. Çünkü taş ocağı yapımı için sadece 8 kırıktaş gerekirken maden fırını için 3 farklı eşya gerekiyor.

Yeni gelecek olan güncellemelerle maden fırını oldukça geliştirilebilir. Artık madene inerken yanınıza taş ocağı yerine maden fırınını alabilirsiniz. Bu sayede çok hızlı bir şekilde eritme ve pişirme işlemlerinizi yapıp daha hızlı gelişebilirsiniz. (Minecraft Maden Fırını hakkında daha fazla bilgi için Gamepedia adresini ziyaret edebilirsiniz.)

Minecraft maden fırını eşyaları

Minecraft Maden Fırını Yapımı

Minecraft Maden Fırını Yapımı için öncelikle şunu belirtmekte fayda var. Malzeme olarak Maden Fırını normal fırına göre biraz daha zor yapılmaktadır. Normal fırını 8 adet taş ile yaparken, maden fırınını ;

3 adet eşya türüyle yapabilirsiniz. Bu malzemeleri elde ettikten sonra üstteki resimde bulunan craft dizilimiyle Maden fırınını yapabilirsiniz.

Minecraft maden fırını yapımı yazımız işine yaradı mı? Bir önceki konumuz Minecraft Kamp Ateşi Yapımı başlıklı konumuzu okumak istersen linke tıklayabilirsin.

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]
Exit mobile version