2 Dakikada Minecraft Observer Nedir?

Minecraft’a 13.06.2016 tarihindeki güncelleme ile birlikte gelen Observer kullanıcılara güzel özellikler sunuyor. Peki Minecraft Observer Nedir?

Minecraft Observer Nedir?

Observer, sinyal iletici özelliğine sahip bir bloktur. Arkasında bulunan kırmızı nokta sinyali göstermektedir. Bir yere yerleştirildiği zaman karşısındaki bloğu takip eder. Eğer Observer‘in takip ettiği blok veya bloklara herhangi bir şey yapıldığında arkasında bulunan kırmızı nokta yanıp sönmeye başlar ve sinyal verir.

Observer Ne İşe Yarar?

Gözlemcinin ön kısmı bir insan yüzüne benzer. Ön kısmıyla blokların hareketlerini ve değişip değişmediğini tespit eder. İnsan yüzüne benzeyen kısım her zaman bloklara bakacak şekilde olmalıdır. Yoksa sinyal gözlemciye iletilmez. Observer hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız Gamepadia adresini ziyaret edebilirsiniz.

Observer Hakkında 3 Bilgi

  • Gözlemciler, çok az da olsa kızıltaş gibi etrafa ışık yaymaktadır.
  • Takip ettiği blokta bir hareket görüldüğünde gözlemciler sinyal verir. Bu sinyal ile kızıltaş tozu, kızıltaş meşalesi, kızıltaş lambası gibi eşyaları çalıştırabilirsiniz.
  • Gözlemcileri tahta kazma ve üst seviyeli kazmalarla kırarak alabilirsiniz.

Minecraft Observer Yapımı

Minecraft observer yapımı için sadece 3 farklı türde eşyaya sahip olmanız gerekmektedir. Bu eşyalar elinizde varsa, üstteki çalışma masası görünümünü oluşturarak bir Observer (Gözlemci) elde edebilirsiniz.

  • 2 Kızıltaş Tozu (Madenlerdeki kızıltaş bloklarını kırarak elde edebilirsiniz. Kızıltaş bulmakta zorluk mu çekiyorsunuz? Elmas bulma makalemizi okuyarak madenler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.)
  • 1 Nether Kuvarsı (Nether’da nether bloklarını kırarak bulabilirsiniz.)
  • 6 Kırıktaş (Madenlerdeki taşları kırarak elde edebilirsiniz.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir