Minecraft Ölümsüzlük Totemi Nedir? Ne işe yarar?

Merhaba Minecraft Oyuncusu! Bu içeriğimizde sizlere herkesin merak ettiği Minecraft ölümsüzlük totemi hakkında bilgiler vereceğiz. Araştırmalarımız ve denemelerimiz sonucunda ulaştığımız bu bilgileri siz de deneyebilirsiniz. İyi okumalar dileriz.

Minecraft Ölümsüzlük Totemi Nedir?

minecraft ölümsüzlük totemi

Ölümsüzlük totemi, oyunda ölmenizi engelleyen ve sizlere bir takım özellikler sağlayan efsanevi bir eşyadır. Yarım kalbiniz bile kalsa ölümsüzlük totemi sayesinde hayatta kalabilirsiniz. Yaratıklarla girdiğiniz savaşlarda ölmek istemiyorsanız ve elinizde canınızı dolduracak iksiriniz yok ise ölümsüzlük totemini kullanmanız gerekmektedir. Oyuna 1.11 sürümü ile eklenen bu efsane eşyayı maalesef kolay elde edemezsiniz.

Minecraft Ölümsüzlük Totemi Nasıl Elde Edilir?

Ölümsüzlük totemini elde etmek için Evoker bulmanız ve kesmeniz gerekmektedir. Evoker’ı kestiğinizde 1 adet totem düşmektedir. Bu kadar kolay gibi gözüken bu detay maalesef kolay değildir. Evoker bulmak için sık orman biyomunda bulunan köşklere gitmeniz gerekmektedir. Yalnız dikkatli olmanızda fayda var. Sık orman biyomundaki köşklerde bulunan Evokerlar sizlere saldırabilir ve ölebilirsiniz. Onun için büyülü zırhlarınızı giymeyi ve kılıcınızı kuşanmayı ihmal etmeyin. Onlara ihtiyacınız olacaktır.

Minecraft Ölümsüzlük Totemi Nasıl Kullanılır?

Ölümsüzlük totemini kullanmak oldukça basittir. Herhangi bir elinize alıp kullanabilirsiniz. Yalnız unutmayın! Ölümsüzlük totemi bir kez kullanılır ve kullanımı sonucunda envanterden kaybolur.
Dipnot: /kill komutu öldürür mü diye denemeyiniz. Maalesef totem onu engellemiyor 😉

Ölümsüzlük Toteminin Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Ölümsüzlük totemini kullandığınız anda size yarım kalp, 45 saniyelik rejenerasyon II, 40 saniyelik ateşten koruma ve 5 saniyelik absorbe II vermektedir. Ayrıca Minecraft ekibinin sizlere de bir sürprizi var. Kullanmaya başladığınız anda sizlere yardımcı olacak ölümden nasıl kurtulduğunu gösteren bir Minecraft animasyonu ekranda belirir. Size kazandıracağı bu birkaç saniyelik zaman ile kolay bir şekilde kendinizi ölümden kurtarabilirsiniz.

Kullanımı açısından oldukça önemli olan ölümsüzlük totemi, savaşlarda oldukça işe yarayacaktır. Ölmek üzere iken bu totemi kullanarak ölümün eşiğinden kurtulabilirsiniz. Yaratıklar ile savaşırken oynadığınız oyun moduna bağlı olarak sayılarında artış olsa da ölümsüz bir şekilde onlar ile savaşabilirsin. Ya da Minecraft arı kovanı yapımı konusunda kullanabilirsin. Tamamen sana kalmış. Durma ve ölümsüzlük totemi ile savaşçılığını göster!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir