Minecraft Papağanlar Nedir?

Minecraft’ta ilk olarak 1.12 sürümüyle eklenen papağanlar oyuncular tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. Papağanlara ilk olarak pek bir özellik konulmasa da ilerleyen sürümlerde geliştirilerek daha iyi görünümler ve özellikler eklendi. Peki Minecraft Papağanlar Nedir? Bu rehberimizde sizlere papağanların tüm özelliklerinden bahsedeceğiz.

minecraft-papağanlar-nedir

Minecraft Papağanlar Nedir, Nasıl Eğitilir?

Papağanlar aslında yine diğer Minecraft mobları gibi eğitilir. İlk çıktıkları zamanda kurabiye ile eğitilirken şimdi tohumlar ile de eğitilmektedir. Elinizde bir tohum alıp papağana sağ tıklayarak eğitebilirsiniz. Ayrıca kurtlar gibi eğitilmiş bir papağana eliniz boşken sağ tıklarsanız papağan oturacaktır.

Papağanları Nasıl Zehirlersiniz?

Evet böyle bir özellikte var. Papağanları sadece normal keserek öldürmek yerine zehirleyerek de öldürebilirsiniz. Papağanlar ilk çıktıkları zamanda kurabiye ile beslenirken şimdi ise kurabiye ile zehirlenmektedirler. Elinize kurabiye alıp papağana sağ tıklarsanız papağan zehirlenerek ölecektir.

Papağanları Sırta Alma

Aslında sevilen özelliklerden birisi de budur. Papağanları sırtınıza alıp onlarla gezebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey SHIFT tuşuna basılı tutarak papağanın üstünden geçmek. Bu sayede papağan sırtınıza binecektir.

minecraft-papağanlar-nedir

Papağanların Diğer 2 Özelliği

Dans Etme Özelliği

Evet, papağanlarda dans ediyor. Eğitilmiş bir papağanın yanına müzik bloğu koyup herhangi bir müziği çaldığınız zaman papağan dans edecektir.

Köylü Takip Etme Özelliği

Eğer eğitilmemiş bir papağan varsa ve etrafında da köylü varsa papağan köylüyü takip eder. Papağanlar genellikle oyundaki köylüleri severler.

Bir önceki yazımız 2 Dakikada Rocket League Otomatik Kaydetme İşlemi Başarısız adlı yazımızı okumak için linke tıklamanız yeterli.

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir