4 Farklı Site ile Minecraft Skin Nasıl Yapılır?

Minecraft’ta önemli olan bir diğer konu ise Skin’dir. Skin’i hemen kısaca özetleyelim; Skin, Minecraft’ta bir oyuncunun görünümüne verilen isimdir. Her oyuncu karakterinin güzel ve düzgün olmasını ister. Bazı hazır skinler ve editörler bu yüzden yapılmıştır. Peki Minecraft skin nasıl yapılır?

Minecraft Hazır Skinler Nasıl Yüklenir?

Minecraft skin nasıl yapılır konusunda öncelikle söylemeliyiz ki internette Minecraft oyuncuları için hazırlanan birçok skin mevcut. Bu skinlerin gerekli dosyasını indirip oyuna kurarak kullanabilirsiniz. Ayrıca hazır isimlerin de skinleri mevcuttur. Örneğin internette bulacağınız bir Minecraft ismini kullanarak o isme atanmış skini kurulum yapmadan kullanabilirsiniz.

Öncelikle hazır skinleri kullanmak için birçok hazır skin hizmeti veren sayfalardan skin seçmeniz gerekiyor. Bu sayfalardan 2 tanesi şu şekilde;

  • Namemc – Bu site hazır Minecraft skinlerini bulabileceğiniz en iyi sayfalardan birisi. İçerisinde yaklaşık 3.000’e yakın skin bulunmaktadır. Ayrıca bu sitede günlük, haftalık ve aylık gibi kategorilere ayrılan güncel ve popüler skinler de mevcuttur.
  • Minecraftskins – Bir diğer hazır skin hizmeti veren bu sitede yaklaşık 2.500-3.000 adet skin bulunmaktadır.

Minecraft Özel Skin Nasıl Yapılır?

Eğer kendinize özel bir skin yapmak istiyorsanız yine bazı sitelerdeki skin editörlerini kullanmanız gerekiyor.

Skin editörü size normal bir karakterin üzerinde istediğiniz şekilde değişiklik yaparak skininizi oluşturmanızı sağlamaktadır. Bu editörleri kullanarak istediğiniz şekilde karakter oluşturabilir, Minecraft’ta kullanabilirsiniz. İşte özel skin yapabileceğiniz 2 editör;

  • NovaSkin – Bu site en popüler skin editörlerinden birisi. Buradaki araçları kullanarak karaktere istediğiniz şekilleri vererek skin oluşturabilirsiniz.
  • MinecraftSkins – Yine NovaSkin gibi araçları olan bu editör ile skinlerinizi oluşturabilirsiniz.

Bir diğer konumuz olan Minecraft Bal Bloğu Ne İşe Yarar? adlı konumuzu incelemek isterseniz linke tıklamanız yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir