Sadece 1 Demirle Minecraft Taş Kesici Yapımı

Minecraft, oyuncuların eğlenebilmesi için her sürümde bir sürü eşyayı oyuna dahil ediyor. Fakat Minecraft taş kesici yapımı nasıldır? Ne işe yarar?

Minecraft Taş Kesici Nedir? Ne İşe Yarar?

Yeni sürümlerle birlikte oyuna çok fazla eşya ekleniyor. Bazen bu eşyaların arasında kaybolabiliyoruz. Peki yeni eklenen eşyalardan birisi olan taş kesici ne işe yarıyor?

Taş kesici ile normalde çalışma masasında yaptığımız eşyaları yapabiliyoruz. Peki bunun çalışma masasıyla farkı ne? Örneğin taş kesici ile 6 adet taş ile 6 taş merdiven yapabiliyorsunuz. Fakat çalışma masasında 6 tane taş ile sadece 4 taş merdiven yapılıyor. (Daha fazla örneklendirmeler için GamePedia sitesini ziyaret edebilirsiniz)

Taş kesicinin avantajlarından en büyüğü budur. Bunların dışında taş kesici ile düzgün kırmızı taş, kırmızı kum taşı, düzgün kum taşı ve kum taşı gibi birçok taşlarla taş kesiciyi kullanarak eşya üretebilirsiniz.

Minecraft Taş Kesici Yapımı

minecraft-taş-kesici-yapımı

Minecraft Taş kesici yapımı için sadece 2 tane malzeme gerekli;

  • 3 adet taş.
  • 1 adet demir külçesi.

Bu malzemeler ile bir çalışma masası yardımıyla üstte bulunan resimdeki gibi 3 adet taşı yan yana herhangi bir satıra dizdikten sonra üst kısımdaki satırın ortasına da 1 adet demir külçesini ekleyerek bir taş kesici elde edebilirsiniz.

Taş Kesici Oyuncuya Hasar Veriyor mu?

Taş kesicinin üstüne çıktığınızda ilginç şekilde hiç hasar almıyorsunuz. Fakat geliştiricilerin ilerleyen zamanlarda bu özelliği getirmesi çok muhtemel. Çünkü taş kesici keskin bir eşya ve bu eşyanın bir oyuncuya hasar vermemesi doğaya aykırı 🙂

Bir önceki yazı olan Hytale Nedir? Hytale Nasıl İndirilir? adlı konumuzu okumak için linke tıklamanız yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir