Signal Mesajlaşma Uygulamasının Özellikleri

Son zamanlarda konuşulan ve popüler olan Signal mesajlaşma uygulamasının özelliklerini sizler için bu başlık altında anlatıyoruz.

WhatsApp’ın sözleşme probleminden sonra milyonlarca kullanıcı WhatsApp’ı bırakıp Signal, Telegram gibi platformlara geçti. Fakat WhatsApp bu kararından vazgeçerek son tarihi 8 Şubat olan sözleşme tarihini 15 Mayıs’a erteledi. Bu yüzden birçok kullanıcı tekrar WhatsApp’a dönse de bazı kullanıcılar hâlâ Signal ve Telegram gibi platformlarda kaldı.

Signal uygulaması özgür ve açık kaynaklı bir mesajlaşma uygulamasıdır. Ayrıca sesli ve görüntülü konuşma gibi özellikleri de mevcuttur. Signal uygulaması tamamen gerçek telefon numarası üzerinden kullanılan, tamamen uçtan uca şifreli bir mesajlaşma uygulaması olduğu için güvenilirlik konusunda hiçbir sorunu yoktur. Signal uygulamasının İstemcileri GPL s3 lisansıyla yayınlanırken, sunucu kodları ise AGPL s3 lisansıyla birlikte yayınlanmaktadır.

signal-mesajlasma-uygulamasının-ozellikleri

Signal Mesajlaşma Uygulamasının Özellikleri

1-) Android platformunda kullanıcılar Signal uygulamasını normal SMS uygulamasına çevirmeyi seçebilir. Bu sayede kullanıcılar Signal uygulamasını kullanmayan kişilerle bile iletişime geçebilmektedir.
2-) Signal’de Telegram’da da olduğu gibi bir mesaj zamanlama sistemi mevcuttur. Atmak istediğiniz mesajın ne zaman gönderileceğini belirlemek için bir tarih seçerek mesajı o tarihe gelindiğinde atmasını sağlayabilirsiniz.
3-) TextSecure, kullanıcının kendi ileti veritabanını ve kendi şifreleme anahtarlarını şifrelemelerini sağlayan bir sistemdir. Kullanıcılar Android ve iOS sürümdeki Signal uygulamalasını telefonun pin kilidi, parola veya biyometrik kimlik doğrulaması ile kilitleyebilirler.

Signal uygulamasını Google Play Store’dan indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. App Store için buradaki linke tıklayarak uygulamaya gidebilirsiniz.Play Store’dan güvenli bir şekilde uygulama indirmenizi sağlayan Google Play Protect ile ilgili olan yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 1 Yıldız: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir