Steam İndirimleri 2023


Oyuncu dostu Steam indirimleri ne zaman? 2023 yılında önümüzdeki aylarda planan indirim tarihlerine gelin birlikte bakalım.

Maalesef oyuncular olarak her gün oyun almak için veya bilgisayarımıza parça alabilmek için dolar ve euro kuruyla bağlı olan oyun ve parça fiyatlarını kontrol etmekten yorulduk, bıktık, usandık. Her ne kadar çoğu oyun yapımcısı ve Steam Türkiye için çıkan oyunlarda hala ve bir döneme kadar ucuz fiyat politikası izlemiş olsa da maalesef bir şeylerin önüne geçilmiyor ve oyunlar gün geçtikçe cüzdan boşaltacak seviyeye geliyor hatta geçiyor. Bir oyuncunun en büyük dostu olan indirimler ise bu dönemlerde yüzümüzü güldüren yegane şeylerden biri. Bu yazıda sizler için 2023 yılında gerçekleşecek, planlanmış Steam indirimleri tarihlerini derleyerek oyun almadan önce beklemeniz gereken tarihleri belirttik.

İlginizi Çekebilir: Uncharted 4 Sistem Gereksinimleri

Steam İndirimleri Ne Zaman?

Steam Kış İndirimleri 2023 : 22 Aralık 2022 – 5 Ocak 2023

İlk olarak yılın ilk günlerinde bizi karşılayan ve halihazırda geçirmiş olduğumuz Steam Kış indirimleri var. Yılda gerçekleşen büyük oyun indirimlerinden biri olan Kış İndirimleri sadece bizde değil tüm dünyada gerçekleştiğinden en uç köşelerde kalmış oyunlar bile dibine kadar indirim alıyor. İstek listenizi ve almak istediğiniz oyunların fiyatlarını takip etmeyi unutmayın derdim ancak Steam kış indirimlerini kaçıralı biraz oldu.

Steam Üs Kurucu Festivali: 23 Ocak 2023 – 30 Ocak 2023

Kış indirimlerinden sonra arada böyle belli kategorilere de haftalık indirimler gelir. Steam Üs Kurucu Festivali ise 1 hafta süren ve craft, yapı inşa ettiğimiz oyun türlerinde indirimler sunan indirim dönemi oluyor. O da bu sene 23 ocak ve 30 ocak tarihleri arasında gerçekleşti.

Steam Next Fest: Şubat 2023: 6 Şubat 2023 – 13 Şubat 2023

Yine aynı şekilde Üs Kurucu Festivali gibi kış indirimlerinden sonra oyuncuları indirimsiz için 1 hafta süren bir indirim dönemi. O da bu sene 6 şubat ve 13 Şubat tarihleri arasında gerçekleşti.

Steam Bahar İndirimi: 16 Mart 2023 – 23 Mart 2023

Kış aylarında gerçekleşen indirimlerden sonra yılın 2. büyük indirimi olan bahar indirimlerine henüz gelmedik. Mart 16 tarihinde başlayıp 1 hafta sürerek 23 Mart’ta bitiyor. Yazıyı yazdığımız tarihe göre kalmış 1 ay yani almak istediğiniz oyunları 1 ay daha beklemek en mantıklısı olacaktır. Kış indirimlerine göre biraz daha kısa olarak tam 1 hafta sürüyor.

steam yaz indirimleri

Steam Yaz İndirimleri 2023

Her sene yaza girdikten sonra Haziran ayının sonlarında başlayıp Temmuz ayının başlarında biten Yaz İndirimleri yaz tatilinden önce çok da keyifli oluyor bu dönemde oyun alması. Geçtiğimiz sene yani 2022’de 23 Haziran ve 7 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşmiş. Ancak şimdilik bu yaz indirimleri için herhangi bir duyuru yok. Yakında gelir gelmese bile her sene olmasından haziran ayının sonlarında olacağını biliyoruz.

Steam Gizem Festivali: 20 Şubat 2023 – 27 Şubat 2023

Yine oyuncu topluluğunu aktif tutmak için yapılan ara indirim dönemlerinden biri olan Steam Gizem Festivali de 20 Şubat – 27 Şubat tarihleri arasında 1 hafta sürecek.

Steam İndirimleri Nasıl Takip Edilir

Siz de Steam indirimleri ne zaman diye soruyorsanız tarihleri SteamDB sitesinden takip edip sorgulayabilirsiniz.

Tıkla ve Bizi Oyla
[Toplam: 0 Yıldız: 0]
Sahin
Yazar
Şubat 18, 2023
543 views
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiç yorum yapılmamış.
Bilgisayar
[ÇÖZÜLDÜ] FPS Drop Neden Olur? FPS Drop Çözümü 2023
God Of War Sistem Gereksinimleri
Steam İndirimleri 2023
CS GO Bunny Kodu Nasıl Yapılır?